• Berfin Bayar

Yerli Markaları Destekleyin: Lokalize Moda

Son zamanlarda hızla artan tüketim çılgınlığıyla beraber insanların evleri de, gardıropları da tek tipleşmeye başladı. Özellikle fast fashion markaların beslediği bu tüketim çılgınlığının hem doğada, hem de bütçemizde bıraktığı hasarın farkında olanlar lokal ve doğaya saygılı üreticilere yönelmeye başladılar. Birkaç kullanımda deforme olacak kullan-at parçalar yerine stilimize uygun, zamansız ve iyi içerikli parçalara yatırım yapmanın hem bütçemize hem de doğaya olan etkisi çok büyük. İşin başka tarafından da bakacak olursak giydiklerimiz ve aksesuarlarımız çok kişisel ve kendimizi ifade edebileceğimiz en iyi alan. Stilini bu eşsiz parçalarla oluşturmak da kişiyi oldukça tarz sahibi yapıyor.


Gelin kendi tarzımızı yaratabileceğimiz bu lokal üreticilere bir göz atalım:
tiny


Rahatlığı ön planda tutarak çok yönlü parçalar üreten marka, dolabınızda sadeleşmeye gitmek istiyorsanız minimalist tasarımlarıyla sizi çok mutlu edecek.
tru. perfect basics


Kadın, erkek ve çocuklar için basic parçalar üreten marka dolabınızdaki temel ihtiyaçlar için iyi bir alternatif.
sens•essentials


Vücudumuza en uzun süre temas eden iç çamaşırlarımız ve evde giydiklerimizin kumaşının ne kadar önemli olduğunun farkında mıyız? Yumuşak renklerden ve tamamen organik kumaşlardan oluşan marka, doğaya ve cilde zarar vermeyen boyalarla renklendirilmiş ev ve iç giyim önerileri sunuyor.
LAR Studio


Kendine has desenler ve canlı renkleriyle doğal kumaşları buluşturan marka, dolabınızdaki en eşsiz aksesuarlardan biri olmaya aday.
Cooperative Studio


Kadın iş gücünü destekleyen, geleneksel ve etik üretim yapan markanın sade ve zamansız tasarımlarının hepsi el yapımı.
ALL IN WHITE


İyi kalıplı ve kaliteli bir beyaz gömlek bir dolaba yapılabilecek en iyi yatırımdır. Farklı kalıp ve tasarımlardan oluşan ve sadece beyaz renge odaklanan marka, her güne, her koşula eşlik edebilen en basit ve gösterişli parçayı arayanları sevindirecek.
Dor Raw Luxury


Yüksek kaliteli ve çevre dostu keten kumaşla üretim yapan marka özellikle Akdeniz kültüründen ilham alan zamansız ve stil sahibi parçalar sunuyor. Sürdürülebilirliği merkezine aldığı yaklaşımla ürettiği ürünlerine ise ömür boyu garanti veriyor.
SISTERS


Özel günlerde farklılaşmak isteyenler için her yıl sınırlı bir koleksiyonla üretim yapan marka benzersiz, karakterli, kullanışlı ve zamansız elbise çözümleri sunmayı hedefliyor.

5thPosition


Dansçıların siluetinden ilham alan ve minimalist tasarımı ile zamansız parçalar yaratarak dikkat çeken marka, uzun yıllar kullanabileceğiniz geri dönüştürülmüş özel kumaşlarla üretim yapıyor.
kundura.co


‘Back to origin’ mottosuyla yola çıkan kundura markası yüksek kaliteli ve minimalist tasarımlarıyla dolabınızdaki temel parçalardan biri olmaya aday.Şimdilik sıraladıklarım bunlar ama sayamayacağımız birçok yerel marka daha var ve sayıları günden güne artıyor. Eğer ilginizi çektiyse Instagram’da takip edeceğiniz Lokal Hareket hesabının radarı, bu ve bunun gibi markalar üzerinde, mutlaka göz atın!


0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör