• Melisa Özdilek

Yılbaşı Hediye Önerileri: Bu Yılın Hediyesi Farklı Olsun

Yeni yıl gelirken en çok hediye almak mı heyecanlandırıyor bizi? Hem birinden hediye almak hem de birine hediye almak. Evet her ikisini de kast ediyorum. Kime, ne hediye alacağımız sorusu her yıl Aralık ayında aklımızı en çok meşgul eden sorulardan. Bazen bu sorunun cevabını hemen bulur, bazen de bulamayıp google'a ya da kullandığımız diğer arama motorlarına "yeni yıl hediyesi" diye yazıp aratırız. Peki bu aramayı yaptığımızda karşımıza hangi siteler gelir; neye ihtiyaç duysak ilk oraya baktığımız büyük alışveriş siteleri gelir. Günümüzde herkesin buralardan alışveriş yaptığını düşünürsek, hem farklı hediyeler bulmak hem de yerel üreticiyi desteklemek adına yeni siteleri keşfetmeye ne dersiniz?


Hadi gelin, birlikte bakalım.1. Londra'ya giden dostalara, Londra'dan gelen dostlara ODD END


Bu dönemde çoğu Türk'ün yeni markalarla var olmaya başladığı bir şehir haline geldi Londra. Onlardan biri olan ODD END stüdyo, katı atık sahası yani bildiğimiz anlamıyla çöplüklere gidecek olan arta kalan kumaşları, atık olmaktan uzaklaştırıp şık tasarımlarla buluşturarak, günlük hayatımızda yerini alacak işlevsel formlara dönüştürüyor. Londra'da yerel malzeme kullanarak yerel üretim yapan tasarım stüdyosunun mağazası anlamlı ve herkes için değer oluşturan bir yeni yıl hediyesi arayanlar için tıklanmayı bekliyor.2. Yeni yıla tohum atarak girmek isteyen yeşil severlere SAKSIDA BOSTAN


Kokopelli Şehirde'nin Saksıda Bostan seti "Salata Bahçem" ile yeni yıla tohum atarak girmek isteyenler için hazırlanmış bütüncül bir hediye. İçinde, büyüdüğünde evde hazırlanan salataya eklenebilecek, saksıda bostan mahsülleri turp, marul ve roka tohumları var. Tohum çimlendirirken işleri kolaylaştıran bir toprak karışımı, toprakta dönüşen biyobozunur viyol ve saksılar ile isimlik ve kalemler kutunun içinde yerini alıyor. Salata Bahçesini kurarken ve kollarken her adımda destek olacak kullanım kılavuzunu da unutmayalım. Dönüşümün, çürümenin, doğal döngüye yeniden girebilmenin önemini anladığımız bu yıllarda eğlenceli ve baştan sona çöpe değil komposta gidebilecek bir hediye ile siz de daha fazla kişiyi yaşamın döngüsüne katın. Hediyenizi Good4Trust sitesinden alabilirsiniz.


3. Yaşamın en büyük hediye olduğuna inanlara:


Hepimizin öncelikleri, değer yargıları farklı. Bu nedenle bir hediyeden beklentileri de farklı oluyor. En güzel yeni yıl hediyesi bir canın yaşamasına vesile olmaktır diyenlere bağış karşılığında alacakları bir küçük mesajı hediye edebilirsiniz. Müge Öztürk hesabında güncel olarak sokaktaki canlılara yardım için paylaşımlarda bulunmakta. Artık bağış karşılığında size verilecek bu post ile siz de hediyenizi instagram profilinizde paylaşabilirsiniz. Tek başımıza hayat kurtarmak belki zor ancak bunu dileyerek beraber yola çıkarak başarmak çok kolay.


Tabi ki farklı profiller aracılığıyla da sokaktaki canlılara destek olabilirsiniz.


4.Ürünleri görünce aklına gelen kişiye hediye almak için GUGİKO


Çünkü, Gugiko ürünler sadece gerçek sahipleriyle buluşabilen ürünler. Yeni yıl hediyeni bu buluşmaya vesile olacak şekilde seçebilirsin. Atkı deyip geçemeyeceğin kadar renkli, sıkılmadan uzun süre çevire çevire kullanabileceğin bir aldın mı başka bir atkıya bakmayacağın bir eşyadan bahsediyorum. Kışlarını renklendirecek, evde bile taksan kimsenin yadırgamayacağı bu tasarım ürünlerini kendine bile hediye edebilirsin durma siteye koş! O tarafa değil buraya


5. Tenine en ufak bir gelsin zarar istemem dediklerine Monade Knitting


Bu sene ben onlara sarılamıyorum benim yerime elde örülen, doğal malzemeyle üretilen yelekler sarılsın dersen rengarenk bir alışveriş sepetine sahip olabilirsin. Hediyeni alırken hatırla hem satanın yüzünü hem de alanın yüzünü güldüreceksin.


Listemiz uzar gider ancak kısa tutup, Instagram'da hesapları takip etmeye başladıktan sonra karşınıza çıkacak diğer markaları da keşfetmeyi size bırakmak istedim. Dilerim bu yılbaşı yanında olamadıklarımıza alacağımız hediyelerle onlara verdiğimiz değeri gösterebiliriz. Bu yazıyı da benim bir hediyem olarak kabul edin.


Mutlu Yıllar!

0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör