• Yağmur Kaya

Taksim Meydanı Oylamasında Son Günler

Taksim Meydanı için Mart 2020'de ilan edilen tasarım yarışması 20 Eylül 2020'de sonuçlandı. 146 başvurunun yapıldığı yarışmada, halk oylamasına sunulmak üzere üç tasarıma eşdeğer ödül verildi, beş tasarım da mansiyon ödülü sahibi oldu.


Yarışmanın asli jürisinde Zeynep Ahunbay, İpek Akpınar Aksugür, Arman Akdoğan, Can Kubin, Arzu Nuhoğlu, Kerem Piker gibi mimarlık camiasının tanınan, başarılı isimleri ile birlikte yabancı jüri üyeleri Manuel de Rivero ve Rainer Schmidt yer aldı.


İki kademeli olarak yapılan yarışmada, birinci kademe sonunda 20 ekip, jürinin verdiği tavsiyeler doğrultusunda projelerini geliştirerek ikinci aşamaya geçti ve yeniden değerlendirme yapıldı.


Yapılan son elemelerden sonra Şerif Süveydan'ın liderliğindeki 15 numaralı proje, Bünyamin Derman liderliğindeki 16 nolu proje ve Kutlu İnanç Bal liderliğindeki 19 numaralı proje eşdeğer ödül alarak halk oylamasına sunuldu. 12 Kasım'da sona erecek oylamaya buradan↗ katılabilirsiniz.


Son üçe kalan projeler dışında elenenleri de incelemek isterseniz ilk aşamadaki tüm projeler için buraya↗,

ikinci aşamaya kalan 20 proje için ise buraya↗, jüri raporları için ise buraya↗ tıklayabilirsiniz.
Oylamaya Sunulan Projeler


15 Numaralı ProjeProjeyi buradan↗ daha detaylı inceleyebilirsiniz.
16 Sıra Numaralı ProjeProjeyi buradan↗ daha detaylı inceleyebilirsiniz.
19 Sıra Numaralı ProjeProjeyi buradan↗ daha detaylı inceleyebilirsiniz.12 Kasım'da sonlandığını unutmadan ve ertelemeden oyunuzu buradan kullanabilirsiniz.

0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör