• Günce Karaküçük

orōro Sushi Bar: Lezzetli ve Samimi bir Japon Mutfağı

Çok sevdiğim orōro Sushi Bar’ın yeni açılan şubesini ziyaret eder etmez sizinle de paylaşmak istedim.


orōro, ilk şubesini Moda’da açtı. Mekanın küçük olması ve rezervasyon kabul etmemeleri yer bulmak konusunda zorlayıcı oluyordu ki Erenköy şubesi imdada yetişti.
orōro’nun en sevdiğim yanı fiyat/performans dengesi. İstanbul’da çok lezzetli sushi yiyebileceğimiz mekanlar mevcut fakat ne yazık ki ülkemizde sushi fiyatları çok yüksek ve iyi bir sushi, lüks kategorisine girebiliyor. Bir diğer tercih de az yemek, ki hiç yememeyi tercih edebilirim bu noktada..


Lafı uzatmadan önerilerime geçeyim.(Dainamaito Shrimp)Dainamaito Shrimp kesinlikle iyi bir başlangıç alternatifi. Ben tatlı acı soslusunu denedim. Yaklaşık 7-8 adet karides içeriyor. Sushi öncesi güzel bir altlık.(Sol baştan: Crunchy Bakudan Roll, Crunchy Kuru Roll, Futo Maki)orōro ile birlikte "sushi=deniz ürünü" algım tamamen yıkıldı diyebilirim. Deniz ürünü içermeyen bir sushiyi bu kadar sevebileceğimi asla tahmin etmezdim. Siz de benim gibi düşünenlerdesiniz Veggie Roll’lara şans verin. Bu vesileyle mekanın Vejeteryan & Vegan seçeneklerinin de çok geniş olduğunu söylemeden geçmeyeyim.


Favorilerim: Futo Maki, Ninjin Crunchy Roll(Ninjin Crunchy Roll)Klasik sushileri anlatmama gerek yok, favorilerinizi gönül rahatlığıyla sipariş edebilirsiniz. Fakat ağırlığı mekanın orijinal tariflerine vermenizi öneririm. Deniz ürünleri ve sebzeler, sade labne veya mayonez yerine mekanın kendi sosları ile bir araya getirilmiş. Farklı ve yeni kombinasyonlarla karşılaşacağınız, merak uyandıran sushiler yer alıyor menüde. orōro Sushi Roll’lardan önerilerim: Crunchy Bakudan Roll, Crunchy Kuru Roll ve Aka Roll.


Alkollü içecek servisi yapılmıyor. Kavunlu Limonata ve Şeftalili Ice Tea çok lezzetli, ferahlatıcı.Faydalı Notlar:


  • Erenköy şubesi büyük olsa da kapısında sıra oluyor, rezervasyon yaptırılmadığı için kendinizi ona göre ayarlayın.

  • Ramen’i ve noodle’ı yakın zamanda yemediğim için bilgi vermedim fakat yediğimde çok beğenmiştim.

  • Ortaya General Tso Tavuk Eti de söyleyebilirsiniz, öneririm.

  • Servis süresi beklenenden maalesef biraz uzun sürüyor.

  • Menüye erişmek için

  • Çevre semtlere paket servis seçeneği mevcut.


Şimdiden afiyet olsun!


0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör