• Yiğit Potuoğlu

Birbirinden Güzel Kafe Önerileri: İzmir


Herkese selam. Zaman geçirdiğiniz yer sizin için ne kadar önemli? Sanıyorum ki bu tamamen karakteristik bir konu. Kimisi için zamanını geçirdiği atmosfer pek büyük bir öneme sahip değildir, daha çok karşısındaki kişi ile kuruyor olduğu diyalog onun için en ve neredeyse tek önemli noktadır. Kimisi için ise karşısındaki kişi ile olan sohbetinin içeriği gibi noktalardan ekstra olarak zamanını geçirdiği atmosfer de önemlidir, yer o anı daha iyi veya kötü geçirmesine sebep olabilecek bir durum niteliğindedir. Ben ikinci grupta yer alıyorum.


Peki atmosferin önem taşıdığı biri için, iyi atmosfer nasıl olur? Bu da tamamı ile diğer etkenlere bağlı: kişiler, amaç, vesaire. Demek istediğim, atmosfere önem veren biri beş arkadaşı ile eğlenmek için gittiği bir yerden farklı bir şey, bir arkadaşı ile özel olarak sohbet etmek amacı ile gittiği yerden farklı bir şey bekleyebilir: bar, kafe ayrımı gibi. Bu noktada, az sonra atmosferi güzel kılıyor olması yönünde sıralayacak olduğum özellikler; sakin, sohbete uygun mekanlara dair şeyler olacak, keza önerilerin kendisi de.


Bana kalırsa bu önemli özelliklerden birincisi kendine haslığı, bir diğer deyişle özelliği. Zincir kafeler gibi, kendisinden binlerce olan yerlerden ziyade tek bir yeri olan, sizin için özel olan mekanlar daha çekici geliyor. İkincisi size rahat bir atmosfer sağlaması, bir diğer deyişle samimiyet. Bu duruma neden olabilecek özellikler tamamı ile insandan insana değişir. Her neyse, bu maddeler uzayıp gider. Fakat atlayamayacağımız bir konu var, o da hepsinin aynı olguda buluşması: özellik. Bir kafeyi bizler için güzel yapan şey onun bize özel olmasıdır. Tüm nedenler bize bunu doğurur ve bu yüzden severiz. Mekanın bize özel hissettirmesi farklı bir olay tabii ki. 😊


Bu noktalardan yola çıkarak, sizlere İzmir’de yer alan birbirinden güzel birkaç kafeyi önermek istedim, umuyorum ki bir gün yolunuz düşer ve beğenirsiniz!


1-Brothers Coffee
2-Daft Coffee3-Kırkmerdiven

4-Be Water Coffee0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör