• Yağmur Kaya

İçine Ormanı Sığdıran Bir Otel: Manon Les Suites Guldsmeden


Fotoğraf: Jan Erik WaiderYeşile yakın olmaya, doğaya ayak basmaya ne kadar ihtiyacımız olduğunu daha iyi anladığımız şu günlerde, siz de pandemi sonrası için tatil hayalleri kuruyorsanız, hem doğanın içinde hissedebileceğiniz hem de keyifli bir tatil yapabileceğiniz, adını büyük harflerle defterime yazdığım bir oteli size de anlatmak istiyorum:Manon Les Suites Guldsmeden - Kopenhag


Otel, Sandra ve Marc Plesner Weinert çifti tarafından ilk olarak 1999'da Aarhus'ta açılan Guldsmedgade oteller zincirinin, 2017'de açılan Kopenhag şubesi, yani aslında bir aile işletmesi. Biri grafik tasarımcı, diğeri mimar olan çift aynı zamanda otelin tasarımını da üstlenmiş ve ortaya ilk bakışta Bali esintileri göze çarpsa da, farklı tropik bölgelerle modern mimarinin birleşimi ile ortaya eklektik bir tasarım çıkartmışlar.


Altı kata dağılmış toplam 87 suiti bulunan otel, Kopenhag'ın neredeyse merkezinde ve tıpkı çizgi filmlerde gördüğümüz, dışı çadır, içine girdiğimizde kocaman bir saraya evrilmeleri gibi bizi şaşırtan bir dönüşümü var. Dışarıdan şehir silüetinde sıradan bir yapı olarak görünen otel, içinde neredeyse tropikal bir orman gizlemiş.


Fotoğraf: Shane Woodward


Avlusunda bulunan Bali esintileri içindeki havuz, otelin odak noktası. Havuza elbette ki açık büfe ve bar eşlik ediyor. Teras katında bulunan restoran ise dinamik tasarımıyla, keyifli kaynaşma mekanları yaratmasının yanı sıra, şarabınızı harika bir Kopenhag manzarasına karşı yudumlama şansı sunuyor.Otelin aynı zamanda box ringi de içeren geniş bir spor alanı ve spa merkezi bulunuyor. Her malzemesi özenle seçilmiş, her detayı ayrı ayrı düşünülmüş bu otel gerçekten tek tatilde hem doğa özlemini gidermek, hem de eğlenceyi ve dinginliği birleştirmek için tüm olanaklara sahip.

Fotoğraflar: Jan Erik WaiderOtelin websitesi için buraya tıklayabilirsiniz.


İyi tatiller!


0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör