• Günce Karaküçük

Çocukluğunuza Döndürecek Kurabiyeler: Feyzâlâ Kurabiye

İçinizi ısıtacak, ağzınızı tatlandıracak bir yazıyla karşınızdayım. “Sevgiyle yapılan her şey bir gün güzelliğe dönüşür” sözüyle yola çıkan Feyzâlâ Kurabiye’yi↗ tanıtacağım sizlere.


Fotoğraf: @feyzalakurabiye
10 yılı aşkın süredir hizmet veriyor Feyzâlâ Kurabiye. Anneanne tariflerinden ilham alarak butik dükkanlarında sadece kurabiye üretip satıyorlar. İstekleri de kurabiyelerini tadan kişileri çocukluk anılarına yolculuk ettirmek. Yazarken bile gülümsetiyor beni.Feyzâlâ Kurabiye’nin yeri Bakırköy’de. Bana uzak kaldığı için dükkanlarına gidip enfes kokular eşliğinde kurabiyelerimi seçemedim belki ama kurabiyeler bana geldi. Çayınızın, kahvenizin yanında kendinizi şımartmak isterseniz kesinlikle denemelisiniz. En güzel yanı da buzdolabında saklandığında tazeliğini kaybetmeden uzun süre dayanıyor oluşu. Bir hafta sonrasında bile buzdolabından çıkarıp oda sıcaklığında beklettiğimde neredeyse aynı tadı aldım. Sonrasında da kurabiyelerim bitti zaten :)


Ben tatlı ve tuzlu arasında genelde seçim yapmam, oyum hep tatlıdan yanadır. Feyzâlâ Kurabiye’nin tuzlu kurabiyeleri de tatlılarla yarışacak kadar lezzetliydi. Tabii ki tatlı kurabiyelerinin de yeri ayrı. Favorilerime gelirsek; kesinlikle elmalı, kavala, ev poğaçası, brownie kurabiye derim.Bu mesafeli günlerde sevdiklerinizin yüzünde tatlı bir gülümseme, midelerinde bayram havası yaratmak isterseniz güzel bir alternatif olacaktır Feyzâlâ Kurabiye. Elbette çayınızın, kahvenizin yanında ağzınızı tatlandırmak için kendinizi de unutmayın sakın! Düzenli olarak Anadolu ve Avrupa yakasına özel kurye ile servisleri bulunuyor, aynı zamanda tüm Türkiye’ye taleple kargo gönderimi yapıyorlar. Tabii yolunuz düşerse en keyiflisi dükkanlarından bizzat almak olur.Sipariş için Whatsapp hattı: 0545 572 4696, instagram hesapları için buraya tıklayabilirsiniz.


Afiyet olsun!


Fotoğraflar: Günce Karaküçük

0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör