• Günce Karaküçük

Doğanın ve Şarabın Kesiştiği Yer: Bakucha Vineyard Hotel

Sanırım büyük şehirler çoğumuz için yorucu olmaya başladı. Hafta sonu geldiğinde sakinliği aramak yaşın getirdiği bir şey mi ya da içinde bulunduğumuz kaosun bir sonucu mu emin değilim, ama siz de benim gibi düşünenlerdenseniz harika bir önerim var: Bakucha Vineyard Hotel


Şarap bağları dediğimizde aklımıza Tekirdağ’ın gelmesi sürpriz değil fakat Kırklareli de bu konuda epey ilerlemiş bir durumda. Arcadia Bağları, Tarihi Şarap Yolu’nun geçtiği topraklarda yer alıyor ve aslında bir proje. Kurucusu Zeynep Arca Şallıel, Arcadia Bağları projesi ile “Yöresinde Fark Yaratan Kadın Girişimci” ödülüne layık görülmüş. 200 hektarlık bu arazide Arcadia Bağları’nın tam ortasına inşa edilen Bakucha Vineyard Hotel ise doğa ve lezzet durağı olarak hizmet veriyor.

Bakucha Vineyard Hotel’i dilerseniz günübirlik, dilerseniz de konaklama planı ile ziyaret edebilirsiniz. Eğer vaktiniz var ise kesinlikle konaklamanızı öneririm. Konaklama fiyatlarına kahvaltı ve akşam yemeği dahil. Aynı zamanda şaraphane gezisinden ve şarap tadımından da faydalanabiliyorsunuz.

Hayal etmenizi kolaylaştırayım; yemyeşil bir manzara karşısında günbatımının keyfini çıkarırken şarabınızı yudumladığınızı düşünün. İşte tam böyle bir yer, huzur dolu. Dilerseniz upuzun yürüyüş rotasında doğanın tadını çıkarabilirsiniz. Tabii parkurda kaybolmamak için yönlendirmeleri takip etmeyi atlamayın. Güneşin batışıyla beraber yanan odun ateşiyle keyfinizi devam ettiriyorsunuz.

Günübirlik ziyaretimde peynir tabağı, şarküteri tabağı ve pizza tercih etmiştim. Peynir tabağını ve pizzalarını kesinlikle öneriyorum.


Konaklayan misafirler için akşam yemeği menüsü mevsime uygun olarak yenileniyor. Menü çok kapsamlı: Hoş geldin tabağı, başlangıç, ara sıcak, damak tazeleyici, ana yemek ve tatlıdan oluşuyor. Her biri çok orijinal ve lezzetli olan yemeklere uygun şarap önerisi de menüde yer alıyor. Sabah kahvaltısı da açık büfe olarak sunuluyor.

Odalar ferah ve temiz. Döneminde gelirseniz açık havuza da girebilirsiniz. Ayrıca burası bir SPA oteli. Henüz deneyimleme fırsatı bulamadım, yapılacaklar listemin başında!

Gelelim şaraplara; ben pek gövdeli şaraplar seven biri değilim. Bu sebeple şaraplar damak zevkime çok uygundu. En beğendiğim şarap Odrysia. Direkt yapıldığı üzümün adını alan Cabernet Sauvignon ve Cabarnet Franc da beğendiklerim arasında.

İster günübirlik ister konaklamalı, doğayla iç içe olan bu mekanı kesinlikle ziyaret etmelisiniz.Faydalı notlar:


  • Şaraplar konaklama fiyatına dahil değil, ayrıca ödemeniz gerekli.

  • Pandemi döneminde açık büfe kahvaltı yerine serpme kahvaltı veriliyor.

  • Günübirlik ziyaretler için pandemi döneminde rezervasyonsuz misafir kabul edilmiyor.

  • Konaklama fiyatları Cumartesi günleri 1360TL, diğer günler 920TL. (Ekim 2020 fiyatlarıdır)

  • Yol üstü lezzeti önerisi: Sütlüce Çevirmeci Ömer’in Yeri’ne mutlaka uğrayın. Enfes!
Bakucha Hotel'in internet sitesine buradan, instagram hesabına ise buradan↗ ulaşabilirsiniz.


Bol keyifler!

0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör