• Hatun Vera Altunöz

Behind Her Eyes: İzleyenleri Ters Köşe Yapan Bir Mini Dizi


Simona Brown ve Eve Hewson, Behind Her Eyes | Kaynak: NetflixSon zamanlarda sosyal medya hesabında paylaşılan hikayelere ne zaman göz atsam karşıma "Behind Her Eyes" dizisiyle ilgili bir paylaşım çıkıyordu. Hal böyle olunca doğal olarak merak ettim. Daha önce hani olur ya dizi hakkında bir şeyler okursun, konusu ilgini çeker ya da sevdiğin oyuncular yer alıyordur, hemen diziye şans vermek istersin ancak bu sefer öyle olmadı, tamamen sosyal medya etkisi altında kaldım diyebilirim :) Ama iyi ki bu etkiye kapıldım ve diziyi bitirdim. Güzel ve sürükleyici bir diziydi. Şimdi dizi ile ilgili detaylara bakmaya ne dersiniz?


Tüm dünyada 17 Şubat 2021 tarihinde yayınlanan, Türkiye Top listesine sağlam bir giriş yapan "Behind Her Eyes" 6 bölümden oluşan bir mini dizi. Sarah Pinborough'un aynı adlı romanından uyarlanan 2021 yapımı Netflix dizisi olan "Behind Her Eyes" dilimize "Gözlerinin Ardında" olarak çevriliyor. Oyuncu kadrosunda Tom Bateman, Eve Hewson, Simona Brown ve Robert Aramayo gibi isimler yer alıyor.


Öncelikle diziyle ilgili detaylara çok girmeden bir şeyler söylemek istiyorum. Dizi sürekleyici, aynı zamanda izlerken kafanızdaki bir çok şeyin sorunun cevabını yavaş yavaş bularak ilerliyorsunuz. Ama son bölümün özellikle son beş dakikasında " hadi canımmm şaka mı bu" diyeceksiniz, emin olun. Ben dedim, hatta " ciddi olamaz" diye de ayrı bir tepkide de bulundum :) İnanılmaz bir sondu, sadece bunu demek istiyorum. İzleyince anlayacaksınız eminim.


Aslında diziyi izlemeye başladığımda dizinin ismi üzerine hiç kafa yormadım ya da "Gözlerinin Ardında" ne olabilir acaba? vs. gibi sorular sorup oradan kendime bir yol aramadım. Ancak dizi bittiğinde gerçekten dizi isminin tüm konuyu fazlasıyla özetlediğini söyleyebilirim. Dizinin konusuna baktığımızda konu aslında alışık olduğumuz bir konu. Bir adam evli ve karısını başka biriyle aldatıyor. Çok alışık olduğumuz bir konu değil mi ? Evet ama dizi tamamen bundan ibaret değilmiş. Ben de ilk izlemeye başladığımda "eee adam evli, aldatıyor yani…" demiştim izlemeye başlarken ama dizi süresince ve en önemlisi de son bölümden sonra söylediğim cümleyi geri aldım.


Dizide yer alan ana karakterler; David, Adele ve Louise. Genelde konu bu üç kişinin etrafında gelişiyor. Bir psikiyatri kliniğinde çalışan Louise, eşinden boşanmış ve çocuğuyla beraber yaşıyor. David ve Adele ise Louise'nin yaşadığı yere yeni taşınan evli bir çift. Özellikle Louise'nin bu evli çiftle tanışması tesadüf eseri bir çarpışma sonucu oluşuyor. Tanışmaları esrarengiz olan bu üçlünün yaşadıkları her bölümde hepimizi oldukça şaşırtıyor. Bu üç karaktere ek olarak karşımıza Rob adında bir karakter daha çıkıyor. Esasen üç karaktere odaklanılsa da hemen hemen bir çok bölümde Rob'u görüyoruz. Bu noktada karakterlerin neler yaşadıklarına dair daha fazla detay vermek istemiyorum, sizlere bırakıyorum.


Şunu söylemeden geçemeyeceğim. Diziyi izlerken Adele'nin güzelliğine insan hayran kalıyor, özellikle saç modeline bayıldım :) Biz kadınlar bir şeyler izlerken, çok başka detaylara da dikkat edebiliriz. Dizi boyunca oyunculuğu ve güzelliğiyle özellikle Adele'nin sahnelerini daha bir keyifle izledim. Ayrıca diziyi izlerken genel olarak David'de mi yoksa Adele'de mi bir sorun var diye düşünürken, tamamen bambaşka noktada yanıt bulmama hala şaşırıyorum. Çünkü bazı noktaların cevabını kesin alamıyorsunuz, bu da diziye heyecan katıyor ve zaman kaybetmeden bir sonraki bölüme geçmek istiyorsunuz. Kısacası dizi bitti ama etkisi hala benim cephemde bitmedi.


Yeni dizi arayışında olanlar için güzel bir öneri olabilir: Behind Her Eyes. O kadar sürükleyici bir dizi ki ben bir günde bitirdim. Çünkü dediğim gibi her bölümün sonunda otomatik olarak ilerlemesine izin veriyorsunuz, elinizde değil.


Hepinize şimdiden keyifli seyirler diliyorum !

0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör